Kırmızı Ete Alternatif Bir Ürün Yetişiyor! 10 Kat Fazla Protein İçeriyor!

Dünyanın dört bir yanında birbirinden farklı ürünler yetişirken sağlık açısından göz önünde bulundurulan o lezzet kırmızı eti de solladı. Beyaz ve iri yassı yaprakları ile dikkat çeken o ürün faydaları ile da akıllarda yer ediniyor. İşte kırmızı ete alternatif yetişen o ürün…

KIRMIZI ETE ALTERNATİF

Dünya genelinde birçok farklı mantar türü bulunsa da, Türkiye’de en yaygın olarak tüketilen türlerden biri kuşkusuz kültür mantarıdır. Ancak istiridye mantarı, beyaz ve iri yaprakları ile dikkat çeken, büyük bir potansiyele sahip başka bir mantar çeşididir. Genellikle odun parçalarında yetişen bu mantar, neredeyse dünyanın her yerinde yetiştirilebilir.

Isı ve nem koşullarına oldukça uyumlu olan istiridye mantarı, farklı ortamlarda yetiştirilebilen bir mantar türüdür. İstiridye mantarı, düşük kalori içeriğiyle bilinirken aynı zamanda yüksek miktarda protein, lif, B vitamini ve mineralleri içermesiyle tanınır. Bu özellikleri, özellikle vegan ve vejetaryen beslenenler için önemli bir protein kaynağı sunar ve ete mükemmel bir alternatif oluşturur.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR

İçerisinde barındırdığı vitamin ve minerallerin yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendiren beta glukanlar ve antioksidanlar açısından da zengin olan istiridye mantarı, vücudu hastalıklara karşı korumaktadır.

KOLESTEROL SEVİYESİNİ DENGELER

Araştırmalar doğrultusunda istiridye mantarı tüketen kişilerin Ldl kolesterol seviyesinin düştüğü ve böylece kalp sağlığını koruduğu görülmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x